Orientmatta
2016-07-16
396069
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ORIENTMATTA, semiantik, signerad, Anatolien, ca 442x356 cm
HISTORIK: Enligt uppgift en gåva ca år 1930
Ställvis slitage, mindre lagning