Ljusstakar 1800-talets första kvartal
2016-07-13
395651
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets första kvartal, argent haché, foten med palmettdekor, fasetterad pelare på tassfötter, klotformad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 28 cm
Smärre slitage, något sneda, en manschett snarlik