Broscher 18 k guld
2016-07-14
395385
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BROSCHER, 6 st., 18 k guld, bl a filigrandekor, fasettslipade granater och orientpärlor, delvis 1800-tal, total vikt ca 13 g
Bucklor, en brosch med tennlödning