Joan Miró m fl Strindbergsmappen

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

JOAN MIRO (1893-1983): Hommage à Strindberg, färglitografi, 1976, signerad och numrerad Miró 18/100. Tryckt av La Poligrafa, Barcelona. Editerad av Galerie Börjeson, Malmö, bladstorlek 75,5x56 cm, LITTERATUR: Cramer 1104, Mourlot 1104, i komplett originalmapp med Jorge Martins "Hommage à Strindberg", färgetsning, samt Ragnar Perssons färglitografi "Hemsöborna"

395362

2016-07-11