Skål Kina 1700-tal
2016-07-11
395286
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyr blått, höjd ca 8,5, diameter ca 20 cm
Glasyr nagg, tillverkningsdefekter