Frisörstol 1800-tal
2016-07-10
395136
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
FRISÖRSTOL, omkring 1800-talets mitt, sannolikt amerikansk tillverkning, centralfot med lejontassar, stomme av ursprungligen emaljerat gjutjärn, stoppad sitt- och ryggdyna, nackstöd