Vas kalebassformad
2016-07-09
395119
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, kalebassformad, dekor av reserver i relief av blommor, växtslingor samt stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd 27 cm
Något sned, mynningen med lagning