Bägare Lars Boye Stockholm 1782
2016-07-09
395026
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BÄGARE, silver, Lars Boye (1762-1784/1795) Stockholm 1782, välvd fot, svisselerad dekor, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt ca 501 g
Fotring med äldre lagningar, mindre bucklor