Madonnakrona
2016-07-10
394899
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
MADONNAKRONA, förgyllt silver, 4 stjärnformationer med hängande gula droppformade stenar samt dekor med fasetterade vita och lila stenar, Wilhelm Sandberg, Ängelholm 1896, höjd 13,5 cm, diameter ca 9,5 cm, vikt ca 197 g
Stenar med hack och skador