Ring 18 k guld briljanter
2016-07-06
394360
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k guld, ursprungligen 2 ringar som är ihoplödda, 2 briljanter ca 0,12-0,14 ct/st, fasettslipade blå stenar, Sverige ca 1930/40-tal, stämplar slitna, ringstorlek ca 14 mm, vikt ca 3,6 g
Blå stenar med hack och slitage