Ljuskrona
2016-07-03
394267
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, nyrokoko, plåt, förgyllt samt bronserat, för 10 ljus, behängd med prismor, höjd ca 75 cm, diameter ca 50 cm
Slitage, något sned