Ringar guld
2016-07-02
393775
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
RING, 18 k guld, 5 småbriljanter, Stockholm 1962, RING, 14 k guld, briljant ca 0,02 ct, 7 carréslipade röda stenar, ringstorlek ca 17 mm, total vikt ca 4,7 g
Stenar med slitage och en saknas, en med bucklor på sidorna