Ljuskrona
2016-07-01
393707
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, mässingsstomme behängd med prismor, åtta ljusarmar, höjd ca 90, diameter 70 cm
Visst slitage