Fat Kina 1700-tal
2016-06-30
393542
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, längd 28-35 cm
Krackeleringar, nagg, det mindre fatet lagat