Ljuskrona oscariansk stil
2016-06-25
392810
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, oscariansk stil, 9-armad, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90, diameter 65 cm
Någon enstaka prisma saknas