Vas Kalebassformad
2016-06-24
392644
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, kalebassformad, dekor av reserver i relief av blommor, växtslingor samt stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd 27 cm
Något sned, mynningen med lagning