Lucinis Samling
2016-06-24
392473
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KABINETTSKÅP, 1700-tal, fanérat i bl a mahogny, valnöt, ebenholts, ben, ovandel med lock, lådorna med lönnfack, höjd ca 40, 42x17 cm, nyckel finns
Renoverat och kompletterad, smärre fanérskador, nyckel med dekorskada, inredningen i obehandlade träslag