Tallrikar Kina Famille rose
2016-06-24
392364
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose samt Imari, varierande dekor av blommor i emaljfärger, järnoxid samt underglasyrblått, diameter 23 cm
Nagg, en med lagningar, slitage