Ljuskrona
2016-06-22
392105
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA med olikslipade prismor, rokokostil, 1900-talets mitt, stomme i mässing, sex ljusarmar, höjd ca 68, diam 48 cm.
Smärre slitage samt slitage på lamphållarna.