Tallrik Kangxi Famille verte
2016-06-24
392081
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIK, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), famille verte, dekor av trädgårdsklippa med prunus, brättet med blommor och växter i emaljfärger samt järnoxid, diameter 21 cm
Nagg, slitage