Ljuskrona
2016-06-21
391881
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, nyrokoko, plåt, förgyllt samt bronserat, för 10 ljus, behängd med prismor, höjd ca 75 cm, diameter ca 50 cm
Slitage, något sned