Parti med stenföremål
2016-06-15
390964
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PARTI MED STENFÖREMÅL (6) 1900-talets andra hälft, Kina, vas i fluorit (möjligen senare lock), fiskar i agat, geisha i rosenkvarts samt genombruten "nål" i jade den senare 1900/2000-tal, fluorit-vasens höjd ca 23 cm.
Fluoritvasen är genomborrad och med nagg, mindre nagg på fiskarna samt geishan, smärre slitage.