Kinesiska dräktpersedlar Bixi
2016-06-16
390805
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BIXI, 2 st, kinesiska dräktpersedlar till Hanfu-dräkt, 1700-/1800-tal, siden med silkesbroderier, inramade, längd ca 95 cm (ram 125 x 27 cm)
Åldersrelaterat slitage, fläckar