Konsolur boullearbete Paris

Konsolur boullearbete Paris
Konsolur boullearbete Paris
Konsolur boullearbete Paris
Konsolur boullearbete Paris
Konsolur boullearbete Paris
Konsolur boullearbete Paris
Konsolur boullearbete Paris
Konsolur boullearbete Paris
Konsolur boullearbete Paris
Konsolur boullearbete Paris

Klubbat för:

68 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

KONSOLUR, 1800-talets slut, Louis XV-stil, Paris, boullearbete med inläggningar i mässing, bronsdekor i form av hästar samt kvinnofigur samt stenbockshuvuden, urverket märkt AD Mougin Deux medailles, urets höjd 74, med krön 105, total höjd med konsol ca 150 cm, bredd 67 cm, 3 nycklar samt pendel medföljer

Ytskador, dekorbitar saknas

390237

2016-06-12