Flakong med propp Gallé
2016-06-11
389855
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
FLAKONG med PROPP, överfång lila, etsad dekor mot mjölkvit fond, signerad Gallé (Emile G.), VAS, s.k. cameoglas, signerat d´Argental, överfång, höjd 9,5-17 cm
Nagg på propp och spricka i halsen, vas nedslipad