Stolar Josef Frank
2016-06-07
389271
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
JOSEF FRANK, stolar, 2 st., Svenskt Tenn, modellnummer 815, formgivna vid 1930-talets andra hälft, massiv mahogny, höjd ca 89 cm, sitthöjd ca 44 cm
En stol ranglig, slitage