Gräddkanna silver
2016-06-06
389025
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, troligen Gustaf Folcker, Stockholm 1817, invändigt med förgyllning, höjd 10 cm, vikt ca 103 g
Hänkel med lagning, bucklor, botten med ägarinitialer