Ring 18 k vitguld
2016-06-06
388979
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RING, 18 k vitguld, trappslipad smaragd 0,72 ct, enligt gravyr, 10 åttkantslipade diamanter, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 6,7 g
Smaragd med omfattande skador och slitage, 2 diamanter saknas, ring med slitage