Altarstakar i skuret trä
2016-06-06
388931
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
ALTARLJUSSTAKAR, 1 par, 1700-tal, barock, Italien, förgyllt och bemålat trä, bär påskrift, en dekorerad sida med bland annat bladdekor, på tre fötter, höjd ca 76 cm
Slitage och skador, renoverade och kompletterade, orangrepp