Kina blåvitt
2016-06-05
388699
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, TALLRIKAR, ASSIETTER, 13 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, diameter 14-27 cm
Nagg, lagningar, sprickor