Kina 1700-tal
2016-06-03
388255
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, ASSIETT, 6 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter 16-23 cm
Nagg, sprickor, lagningar