Bo Notini golvlampa Glössner & Co. 1945
2016-05-31
387390
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 7 000 SEK |
BO NOTINI, golvlampa, Glössner & Co., Stockholm 1945, fot och ben i mässing samt lackerad metall, kuporna i gultonat samt klarglas med blästrad dekor av figurer, signerad GLÖSSNER-Co KOMP NOTINI 1945, höjd 173 cm
innekupa med nagg