Bordslampa 1900-talets första hälft
2016-05-29
386653
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
BORDSLAMPA, s.k. strindbergslampa, 1900-talets första hälft, fot i mässing, vit glaskupa, höjd ca 45 cm
Bruksslitage, troligen senare kupa