Lucinis Samling
2016-06-11
386483
| Klubbat belopp | 9 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
FRANSK SKOLA (omkring 1860): Mansfigur med papegoja och hund, olja på duk, ca 46 x 38 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris (nr 32)
Oramad, dubblerad, renoverad, smärre ytskador