Tallrikar Clobbered Kina
2016-05-27
386468
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
TALLRIKAR, ASSIETTER, 12 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Clobbered, bestående av 4 flata, 5 djupa samt 3 assietter, dekor av drake samt blommor, diameter 20-24 cm
Nagg, slitage, en flat tallrik med spricka