Lucinis Samling
2016-06-10
386338
| Klubbat belopp | 8 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
HOLLÄNDSK SKOLA (omkring 1700), Adriaen van Ostade, hans efterföljare: Gästabudsscen, olja på pannå, ca
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris (nr 98)
Oramad, smärre ytskador