Lucinis Samling
2016-06-10
386269
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
ITALIENSK SKOLA (omkring 1700): Kristus predikan, olja på duk, ca 72 x 95 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris (nr 135)
Dubblerad, renoverad, smärre ytskador, lösa delar av ramens pastellage medföljer