Koppar med fat Yongzheng
Klubbat för:
2 800 SEK
2 000 SEK
KOPPAR MED FAT, 3 st, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), varierande famille rosedekor av reserver med blommor, en med tuppar i emaljfärger, diameter 7-12 cm
Dekoren med smärre slitage, koppen med tuppar med nagg
386109
2016-05-26