Soppslev 1814 silver
2016-05-26
386028
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SOPPSLEV, 1814, silver och svärtat handtag med benknopp, kontrollstämplar, 1814, längd ca 42 cm
Bruksslitage, spår efter invändig förgyllning, ristat personnummer vid slevfästet