Sockerskrin silver
2016-05-27
385228
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SOCKERSKRIN, silver, importstämplar ca 1920-tal, oval, bukigt, fyra kulfötter, godronnerad dekor, invändigt förgyllt, lås och nyckel, längd ca 12,5 cm, vikt ca 235 g
Bucklor, bristningar vid gångjärnet