Carl Fagerlund taklampa
2016-05-21
384822
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
CARL FAGERLUND, taklampa, 1900-talets andra hälft, Orrefors, klart och rökfärgat glas samt mässing, höjd ca 34, diameter 37 cm
Nagg upptill vid fästet