Bojan Kina 1700-tal
2016-05-21
384793
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av kartuscher med lekande barn samt stiliserade lotusblommor i underglasyblått, höjd 18 cm
Smärre nagg i mynningen, glasyrrepa