Kina Famille rose 1700-tal
2016-05-21
384771
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL, KOPPAR MED FAT, 4 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i famille rose, kopparna med monogram, diameter 9-26 cm
Skålen med omfattande lagningar, kopparna med flertalet nagg