Bestick
2016-05-18
384152
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BESTICK, 31 dlr, silver 18/1900-tal, varierande modeller bl.a. svensk spetsig, gammal fransk, engelsk snäck, bestående av: 12 bordsknivar, 4 matskedar, 4 bordsskedar, 11 kaffeskedar, vikt ca 640 g
Slitage, gravyrer, ägarstämplar