Ljuskrona
2016-05-18
384111
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, rokokostil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 63, diamterad 50 cm
Slitage, tidigare för el