Märta Måås Fjetterström
2016-05-26
383656
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 30 000 SEK |
MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM, röllakansmatta, "Röda Åttan", formgiven 1928, inköpt på 1950-talet, geometriskt mönster i röd färgskala, 190 x 146 cm exklusive fransar, signerad AB MMF
Temamattor
Smärre slitage, fläckar