Salkar och bägare silver
2016-05-13
383200
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SALTKAR, 1 par, BÄGARE, silver, 1800-tal, bägaren Theodor Jortx (1810-1813 Västervik), höjd ca 7,5-8 cm, vikt ca 117 g
Slitage, bägaren med bristningar