Skedar
2016-05-13
383199
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKEDAR, 3 st, KAFFESKED, silver, Anders Castman dy (1771-1805/1810) Eksjö 1785, Carl Petter Åberg (1790-1831) Arboga 1806, Mikael Nyberg (1781-1808) Stockholm 1793, Carl Petter Öberg (1810-1820/1822) Strängnäs 1816
SLitage, gravyrer/ ägarstämplar