Pelle Åberg oljemålning
2016-05-13
383188
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
PELLE ÅBERG (1909-1964): Man matar höns, signerad Pelle Åberg, olja på pannå, uppfodrad på pannå, ca 57x47 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling