Pilgrimskrus Kina Kanton
2016-05-12
382603
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
PILGRIMSKRUS, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, dekor av figurscener i emaljfärger, höjd 25 cm
Färgbortfall, slitage, en med sprickor